Geçmişten günümüze müşteri memnuniyetini merkeze alarak kaliteli hizmet anlayışıyla İzmir araç kiralama firmaları arasında farkını ortaya koyan Türkiye’nin hızla büyüyen araç kiralama firması ALC Filo’nun kurucusu ve sahibi, aynı zamanda ALC Group Yönetim Kurulu Başkanı Alican Toraman, sektörü ve ALC Filo’yu anlattı.

YAKLAŞIK 20 yıldır otomotiv sektöründe yer alan ALC Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Alican Toraman, işe 2. el araç alım-satımıyla başladıklarını söyledi. ALC Group kurucuları olarak araç kiralama hizmetlerindeki eksiklikleri gördüklerini ve bu işi çok daha kolay ve iyi hale getirme fikriyle ALC Filo markasını ülkemize kazandırdıklarını kaydeden Toraman, bu fikri hayata geçirirken ‘benzersiz olanı yapma’ mottosuyla harekete geçtiklerini vurguladı. Araç kiralamaya yenilikçi bir bakış açısı getirerek her zaman ilkleri hayata geçirme hedefiyle ALC Group olarak 2010 yılında araç kiralama sektörüne ‘ALC Filo’ markasıyla girdiklerini dile getiren Toraman, müşteri konforunu ve memnuniyetini ilke edindiklerini bildirdi.

Araç Değil Hizmet Kiralıyoruz

Araç Değil, Hizmet Kiralıyoruz

ALC Filo’nun müşterileri değil, misafirleri olduğunu sözlerine ekleyen Toraman, araç değil, ‘hizmet’ kiraladıklarını söyledi. Misafirlerinin kaza-servis-bakım gibi acil durumlarda kendileriyle zaman kaybı olmadan randevusuz direkt iletişim kurabildiklerini vurgulayan Toraman, şu bilgileri verdi: “Araçlarımız için ‘Full Kasko’ ve ‘Süper Güvence’ sigortalarıyla sıfır risk ile güvence veriyoruz. Filo ve uzun dönem araç kiralamalarda ücretsiz operasyonel filo yönetimiyle başarılı işler çıkarıyoruz. Merkezimizin İzmir olmasından dolayı kurumsal bir firma olarak hızlı iletişim ve hızlı çözümler sunuyoruz. Misafir mutluluğunu önemsiyoruz. Çünkü biz #KafamRahatOlsun sloganıyla sadakat merkezli bir yaklaşımla araçlarımızı kiralıyoruz. Misafirlerimizden gelen geri bildirimleri dinliyor, analiz ediyor ve testler yapıyoruz. Bu sayede hayata geçirdiğimiz her kampanya ve eklediğimiz her yeni özelliği misafirlerimizin beklentileri ve istekleri odağında uygulamaya alıyoruz. Bütün bu süreçler, alanında uzman ekibimiz sayesinde ilerliyor.

Belki gelecekte dünyanın en çok para kazanan firması olamayabiliriz ama misafir mutluluğu konusunda Türkiye’de ilk sıralarda olan bir marka olmak istiyoruz.”

Yepyeni Bir Sistem Geliyor

Firma olarak tecrübeli ve alanında uzman kadroyla daima gelişim odaklı ilerlemeye devam ettiklerini de dile getiren Toraman, müşteri memnuniyetini her daim artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Küresel kalite standartlarında hizmet sunduklarını belirten Toraman, ALC Filo’nun gelecek ile ilgili en önemli planının araç kiralama sektörünün ülke çapında en beğenilen şirket olduğunu bildirdi. Müşterilerin kişiye özel kendi araç kiralama paketlerini oluşturabilecekleri bir sistem üzerinde çalıştıklarını ifade eden Toraman, böylelikle kişilerin araç kiralarken ihtiyaç duymadıkları hizmetler için ekstra ücret ödemeyeceklerini söyledi. Müşteri memnuniyetini Türkiye ortalamasının üstüne çıkaracaklarını belirten Toraman, ‘https://www.alcfilo.com’ web adresinden müşterilerin bu hizmetlere ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

Pandemide Talep Arttı

KOVİD-19 pandemisiyle birlikte insanların, riskin yüksek olmasından dolayı toplu ulaşım araçlarından uzaklaşıp araç kiralama seçeneğine daha fazla yönelmeye başladığını belirten ALC Group Yönetim Kurulu Başkanı Alican Toraman, taleple birlikte sektördeki hareketliliğin geçen yıla oranla daha da arttığını açıkladı. Bunun yanı sıra araç kiralama sürelerinin de uzadığını vurgulayan Toraman, “ALC Filo olarak koronavirüs önlemleri kapsamında tüm araçlarımızı devamlı olarak kapsamlı temizlik programına alıyor, aracımızı teslim etmeden önce özenle dezenfekte ediyoruz. Bu sayede müşterilerimiz güvenle seyahatlerini sürdürebiliyor” dedi.

En Büyük Güvencemiz Tecrübemiz

ÇAĞDAŞ işletim ve yönetim yaklaşımları doğrultusunda hizmet kalitelerini sürekli iyileştirmek için çalıştıklarını ifade eden ALC Group Yönetim Kurulu Başkanı Alican Toraman, şirketin ekonomik gücünü artıracak, mali ve insan kaynaklarını en etkin ve verimli kullanmak, sürekli gelişen ve değişen iş dünyasında daha da etkin olmak ve geleceğe hazırlanmak için araştırma ve planlamalara büyük önem ve ağırlık verdiklerini bildirdi. Şirketin her kademesindeki personelin sahip olduğu bilgi birikimi ve ileri teknoloji deneyimi ve özellikle proje yönetimi konusundaki tecrübelerinin gelecek açısından en büyük güvenceleri olduğunu da dile getiren Toraman, “Diğer taraftan sahip olduğumuz makine-ekipman ve teçhizat en ileri teknolojinin kullanılarak yüksek kalitede iş üretilmesi açısından büyük bir avantaj sağlıyor” diye konuştu.

ALC Gorup İnşaat Alican Toraman

ALC GROUP İNŞAAT’IN VİZYONU: İNSANA VE DOĞAYA SAYGI

ALC Group bünyesinde 4 otomotiv, 1 inşaat, 1 gayrimenkul ve 1 gıda sektöründe hizmet veren firma bulunduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Alican Toraman, şu bilgileri paylaştı: “Otomotiv sektöründe ALC Filo ve sadece lüks araç kiralama hizmeti veren ALC Premium, 2. el otomotiv alış-satış hizmeti kapsamında ALC Motors ve inşaat alanında ALC Group İnşaat firmamız faaliyet göstermektedir. Gıda sektöründe faaliyet alanlarımızı genişletme çalışmalarımız da devam ediyor. ALC Group İnşaat, yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımıyla doğru zamanda, doğru yerde, doğru projelerle, garantili yatırım sunan lider inşaat firması olma vizyonuyla büyümeye devam ediyor. ALC Group İnşaat olarak amacımız, insana ve doğaya saygı felsefesini temel alarak bireylerin yaşam kalitesini ve refahını yükseltmek, mimari ve teknolojideki en güncel gelişmeleri yakından takip edip uygulayarak hayatı kolaylaştıran tasarımlara imza atmak, yatırımcılar için her zaman doğru ve güvenilir yatırım fırsatları oluşturmak ve sunduğumuz hizmetin her aşamasında koşulsuz müşteri memnuniyetine ulaşmak.

ALC İnşaat, 2010’dan bugüne İzmir’in çeşitli bölgelerinde binlerce daire, çok sayıda işyeri ve konut projesi, okul ve plaza inşaatını hayata geçirdi.”