Çiğli Gezilecek Yerler

Doğaya bakarsanız aşık olursunuz, severseniz maşuk olursunuz, korursanız ise ışık olursunuz. Peki aşık, maşuk, ışık bunların hepsi bir Çiğli değil mi? Bu yazımızda doğal yaşam alanlarıyla Çiğli gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olacağız.

Bir İzmirli der ki: ” ALC Filo İzmir araç kiralama firmasından kiraladığım aracımla doğada gezmek, gezdikçe sevmek, sevdikçe gülmek ne güzel  şey…”

İzmir’in aynası, doğa harikalarının merkezi Çiğli,  il merkezine yaklaşık 37 kilometre mesafede bulunur. Gezip, görülecek birçok yeri ile binlerce turistin de ilgi odağıdır.

Şimdi sizlerle beraber Çiğli gezilecek yerler listesine bir bakalım:

  • İzmir Kuş Cenneti
  • Doğal Yaşam Parkı
  • Çamaltı Tuzlası

İzmir Kuş Cenneti

Çiğli Kuş Cenneti Gezilecek Yerler

Ne demişti şair? “Sevdanın adıdır kuş cenneti, her aşıkta bir kuş…”

İzmir Kuş Cenneti, Çamaltı Tuzlası sınırları içindedir. 289 kuş türünün yer aldığı alan, kışın dahi onbinlerce su kuşunu misafir etmekle beraber Türkiye’deki flamingoların ürediği iki yerden biridir. Yaklaşık 30 bin flamingoya ev sahipliği yapar. Ayrıca soyu tükenme riski olan pelikan da bu alanda ürüyor.

Doğal Yaşam Parkı

Doğal Yaşam Parkı

2008 yılında kurulmuş olan Doğal Yaşam Parkında 125 tür canlı ve 1500 hayvan bulunuyor. 425 bin metrekare alan üzere kurulan bu parkın aynı zamanda çocuklar için özel olarak açılan Çocuk Hayvanat Bahçesinde çiftlik hayvanları bulunur. Burada çocuklar bakıcıların gözetiminde hayvanlara dokunda ve beslenme saatlerinde onları besleme imkanına sahiptir. Ayrıca randevu alıp gelmek isterseniz cüce keçileri, atları besleme, onlara dokunma ve onlarla fotoğraf çekilme şansı da bulunmaktadır.

Çamaltı Tuzlası

Çamaltı Tuzlası

İzmir denildiğinde mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri de Çamaltı Tuzlası’dır. Türkiye’nin tuz ihtiyacı yükünü omuzlarına taşımakla beraber ülkemizin ne büyük deniz tuzlasıdır. Ayrıca Evliya Çelebi, “Seyehatname” adlı eserinde bu tuzladan Tuzla-i Melemeniye ismiyle anlatmıştır.

Göz alıcı görünümüyle Çamaltı Tuzlası mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz.

Çiğli Araç Kiralama

Çiğli Araç Kiralama

Günümüzde uzun mesafeli yolculuklar genel olarak hava yoluyla yapılıyor. Özellikle İzmir’e kısa süreli iş seyahatleri veya turistik amaçlı seyahatler kiralık araç ihtiyacı doğurmuştur. ALC Filo Çiğli araç kiralama  bu ihtiyacın karşılanması için 15 yıldır hizmet vermektedir.

Firmamız bakımlı en son model araçlarıyla firmaların ve müşterilerimizin günlük, haftalık ve aylık olmak üzere kısa ve uzun dönemli rent a car  ihtiyaçlarını karşılıyor.  ALC Filo  İzmir bölgesinde sektördeki en seçkin firmalar arasında yer alır. Oto kiralama konusunda sorunsuz ve güvenilir olan firmamızdan kiraladığınız araç ile ilgili düşünmeniz gereken tek şey, onları keyfini çıkararak sürmektir.

Ekonomik sınıftan lüx sınıfa kadar birçok aracı en iyi kiralama hizmetini verebilmek için yoğun ve titiz bir şekilde çalışıyoruz. Kiralama ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için +90 232 503 43 44 telefon numarası ile bizle irtibata geçebilirsiniz.