Beydağ Gezilecek Yerler

İster tatil için ister gezi için İzmir’e gelenlerin mutlaka uğradığı kestaneleri ile meşhur ilçesi Beydağ, İzmir’in en küçük ilçesidir. En küçük ilçesi olmasına rağmen Beydağ, gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.

12 300 nüfusa sahip Beydağ, oldukça şirin ve güzel bir ilçedir. İl merkezine 142 kilometre mesafede bulunan ilçeye ALC Filo araç kiralama opsiyonlarından birini kullanarak güzel manzara eşliğinde, konforlu araçlarla yolculuk yapabilirsiniz.

Beydağ gezilecek yerleri küçük Menderes havzasında Aydın dağlarının eteklerinde bulunur. İlçenin doğusunda Nazilli kuzeyinde ise Kiraz ilçesi yer almaktadır. Köy havası solumak ve doğal ağaçlık yerlerde kır lokantaları, konaklama için uygun yerler yer alır. Şehrin gürültüsünde uzak küçük ve şirin ilçe Nazilliye 30 kilometre Ödemişe ise 38 kilometre mesafede yer alıyor.

Şimdi sizlerle Beydağ gezilecek yerleri sıralayalım;

  • Beydağ Barajı
  • Beydağ Kestane Bahçeleri
  • Beydağ Kalesi ve Kaya Mezarları

Beydağ Barajı

Beydağ Barajı

İzmir’in en küçük ilçesi olan Beydağ ilçesinde baraj ve doğal güzellikler bulunur. Beydağ barajında doğayla iç içe zaman  harcayabilirsiniz. Doğal güzelliklerin çokça olduğu Beydağ zaman harcamak oldukça eğlencelidir. İzmir Beydağ Gezilecek yerlerde yeşilin her tonunu görebilir buna doymak adına burada bulunan mükemmel kamp ve piknik alanlarından faydalanabilirsiniz.

Beydağ Kestane Bahçeleri

Beydağ Kestane Bahçeleri

Doğal güzelliklerin hakim olduğu ağaçlık bölgelerin kapladığı Beydağ ilçesi, kestanesiyle çokça tanınır. Beydağ ilçesi kestane bahçelerinin çokça bulunduğu doğayla örtülüdür. Bu kadar yol geldik kestanede yemeden olmaz deyip mutlaka bu harika kestanelerin tadına varın. Eliniz boş dönmemek adına incir ve kestane reçellerini almayı unutmayın.

Beydağ Kalesi ve Kaya Mezarları

Beydağ Kalesi ve Kaya Mezarları

Beydağ ilçesinde doğayla baş başa kalıp bunun tadını çıkarıp Kestanesinin tadına varmak dışında, Beydağ bölgesinde tarihi yapıtları olan kaleyi ve kaya mezarlıklarını da gezmeyi unutmayın. Piknikte ziyafet verirken kamp yapabilir ve yediklerinizin sindirimi için doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra tarihi yerlerden olan Kaya mezarlarını gezebilirsiniz. İzmir şehir merkezinden geldiğinizde Beydağ kalesini de gezi listesinde olduğundan emin olun.

Beydağ gezilecek yerler doğal güzellikler ile örtülü bu ilçede Beydağ kalesi, görülmeye değer yapıtlardan biridir. Köy havasında geçireceğiniz bu gezide konaklama mekanları da bulunmaktadır.

Beydağ Araç Kiralama

Beydağ Araç Kiralama

Beydağ araç kiralama hizmeti için en uygun ücret garantisi veren ALC Filo şehre verdiği hizmet verilebilecek hizmetin en son noktasıdır. Kiralama ve iade sırasında hiçbir sorun yaşamazsınız. Kolay kiralama yöntemi ile zamanınızı boşa harcamaz bu sayede tatilinizden çalınan saatler olmaz  aracınızı firmadan alıp hızla işinize veya tatilinize devam edebilirsiniz.

ALC Filo yıllardan beri verdiği özverili hizmet sayesinde gelen tüm müşterilerin rent a car hizmeti konusunda ilk adresi olmuştur. izmir ve çevre şehirlerde araç kiralama hizmeti dendiğinde ilk akla ALC Filo, bunu müşteriyi odağına alıp müşteri memnuniyetini ilke edinmesi, kailteli hizmet anlayışının olmasına borçludur.