Balçova Gezilecek Yerler

İzmir’in en büyük ilçesi Balçova ‘da gezilecek yerler listesini sizler için derledik.

Balçova, İzmir şehir merkezine 8 kilometre mesafededir. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Balçova sınırları içinde bulunmaktadır.

Lüks araç tercih eden müşterilerine özel seçenekler sunan ALC Filo Araç Kiralama firması ile kiralayacağınız araçlarla Termal Tesisleri, Balçova Teleferik gibi İzmir Balçova’nın  öne çıkan yerleri konforlu bir şekilde gezebileceğinizi hatırlatmak isteriz..

Baçova’da ; Alışveriş Merkezleri. teknoloji, inşaat,  dekorasyon alanlarında dünyaca ünlü bir çok markanın bulunduğu mağazalarla çok keyif dolu vakit geçirme şansına sahipsiniz. Doğal harikaların bulunduğu  İzmir Balçova ‘da Gezilecek Yerler  şunlardır:

Balçova Kaplıcaları

Balçova Gezilecek Yerler: Balçova Kaplıcaları

Adını, Troya şehirene saldıran Mykene Kralı Agamemnon’dan almış Balçova Kaplıcaları, Homeros’un destanlarında ve coğrafyacı Strabon’un eserlerinde bulunduğu gibi çok eski zamanlardan beri yüzyıllardır şifa merkezidir. İzmir Balçova Gezilecek Yerler içinde büyük bir öneme sahip olan Balçova Kaplıcaları 1763 yılında Elfont Mil adındaki Fransız’ ın ortaya çıkardığı Agamemnon Kaplıcaları, yeniden inşa edilmiştir. Daha sonra yeni konaklama yapıları ilave edilmş olup hizmet vermeye başlamıştır. Balçova kaplıcalarında sıcak su, çamur banyosu ve içme suyu yer almaktadır.  Modern tıbbın imkanlarından faydalanarak tedavi yöntemleri uygulanan kaplıcalaraYurt içi ve yurt dışında bir çok ziyaretçisi bulunmaktadır.

İnciraltı

Balçova Gezilecek Yerler: İnciraltı

Yeşil doğasıyla İzmir’in kalbi gibidir. İnciraltı’na yol alırken sahil yolunun bittiği noktada Marina’da bir mola vermenizi tavsiye ederiz. Burada bulunan leziz yemeklerin tadına vardıktan sonra kıyı boyunca devam eden “kent Ormanı karşılar” buradaki genç fidanlar, mandarinlerin yerini almıştır. İsterseniz ormanda yürüyüş yapabilir, isterseniz de, piknik yapacağınız bu ormanda harika bir vakit geçirme şansına sahipsiniz. Kamp yapma şansına sahip olduğunuz Kent Ormanında siz mangal yaparken minik misafirler çocuk oyun parkında güzel vakit geçirebileceklerdir.

Balçova Manastırı Halkapınar Çeşmesi

Balçova Manastırı Halkpınar Çeşmesi

Balçova Manastırı Halkapınar Çeşmesinde gezmeden İzmir Balçova gezinizi sonlandırmayın. Birçok bitki türünün bulunduğu Balçova manastırı Halkapınar Çeşmesi yolunda bir çok doğa harikasına rastlamanız mümkündür.

Balçova Su Oyun Parkı (Balçova Termal Aquacity Aquapark)

Balçova Su Oyun Parkı

Balçova Su Oyun Parkı (Balçova Termal Aquacity Aquapark), doğa yürüyüşlerinin, sporların ve birçok aktivitenin bulunduğu  harika yerlerden biridir.. Balçova’da yaptığınız gezinin ardından eğlence merkezlerinde düzenlenen aktivitelerde eğlenebilir, su oyun parklarında keyifli vakit geçirebilme şansına sahip olabilirsiniz. Tüm yaş grupların akınına uğrayan  su oyun parkına uğramadan İzmir Balçova Gezilecek yerler serüvenini sonlandırmanız doğru olmayacaktır.

Balçova Araç Kiralama

Balçova Araç Kiralama

Balçova Araç kiralama firması ALC filo araç kiralama ile çok fazla turistik gezi noktası olan İzmir’de programınızı aksatmadan keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Yaz döneminde şehri gezmek, tatil yapmak için gelenler bilirler ki bu kalabalık şehirde toplu ulaşım araçlarındaki yoğunluk konforu azaltmaktadır. Tüm ilçeleri daha konforlu, zamanınızı daha iyi değerlendirmek ve programınızı aksatmadan gezmek istiyorsanız ALC Filo Araç Kiralama 7/24 çağrı merkezini arayarak hemen rezervasyonunuzu sağlayınız.