Bayraklı Gezilecek Yerler

Saint Antoine Katolik Kilisesinde gezmek nedir bilir misiniz? Tac Mahal’da sevmek nedir bilir misiniz? Peki Pink Club’ta eğlenmek nedir bilir misiniz? Bilmiyorsanız Bayraklı gezilecek yerler hakkında fikir sahibi olmaya ne dersiniz?

Her masal gibi “Bir varmış bir yokmuş”… diye başlardı Bayraklı’nın hikayesi…Dillere destan bu ilçe gezilecek yerler bakımından çok zenginmiş. Özellikle gece hayatına doymak adına milyonlarca ziyaretçinin yılın her ayında uğradığı ve tatil yaptığı bir turizm cennetiymiş. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerine de inanılmaz bir tatil imkanı sağlarmış.

Masal kahramanımız bir gün Bayraklı’nın ulaşım açısından çok rahat bir konumda olduğunu fark etmiş ve  ALC Filo, araç kiralama  firmasından kiraladığı aracıyla buraları gezerek bu masalı mutlu sonla bitirmiş…

Gökten üç elma düşmüş; biri bu masalın gizli kahramanı ALC Filo’ya, biri anlatana biri de gezmek isteyen sayın dinleyene… Tabii kimin muradı varsa Bayraklı’da gezmek onun başına.

Sizce masal kahramanımız Bayraklı’da nereleri gezmiş ve nelerle karşılaşmış olabilir? Bir bakmaya ne dersiniz?

Doğal ve tarihi yapıtların güzelliğini bir arada yaşayacağınız Bayraklı ilçesi, Çanakkale yolu üzerinde bulunur. Merkezi önceleri Smyrna da bulunurken şu an Konak tarafına doğru kaymıştır.

Yaman dağlarını da içine alan Bayraklı, doğal ve tarihi güzellikleri sayesinde her zaman bütün gözleri üzerine çekmiştir. Gezi ve tatil aktiviteleri bakımından oldukça zengin olan ilçe ayrıca konaklama ve ulaşım bakımından da çok elverişlidir.

Şimdi sizlerle Bayraklı gezilecek yerler listemize bir göz atalım:

  • Bayraklı Sahili
  • Saint Antoine Katolik Kilisesi
  • Bayraklı Tac Mahal
  • Pink Club

Bayraklı Sahili

Bayraklı Sahili

Ne demişti şair?  Güneşli bir günde sahili seyretmek var, Bayraklı’da saçlarına vuran rüzgarla…

Liman boyunca bekleyen gemilerin bıraktığı manzara eşliğinde simide gevrek demek var…

Kimseyi rahatsız etmeden, temiz bir nefes gibi Bayraklı’yı çekmek var ciğerlerine…

Bayraklı Sahili, aşıkların buluşma noktası, yalnızların arkadaşı, derdi olanların derdini paylaştığı mutlaka görülmesi gereken o meşhur sahil… Yolunuz düşerse eğer manzaraya karşı bir çay içmeden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Saint Antoine Katolik Kilisesi

Saint Antoine Katolik Kilisesi

Bir şehir düşünün medeniyetin beşiği ve bütün kültürlerin buluşma noktası… Hangi şehrin olduğunu tahmin etmekte zorlanmadınız sanırım.

Saint Antoine Katolik Kilisesi, Fuat Edip Baksı Mahallesi’nde yer alan Katolik Kilisesi’dir. 1902 senesinde kilisenin temelleri atılmış ve birinci katı tamamlanmış olup 1902 senesinde Papa Yardımcısı’nın katıldığı bir törenle hizmet vermeye başlamıştır. Bundan sonraki dönemde ise kilise yanında bulunan manastır, altı sınıflı bir İtalyan okulu yapılmıştır.

Kilisenin yanına eklenen mezarlık günümüzde yoktur. Kilise dikdörtgen planlı kesme taştan ve tuğladan inşa edilmiştir. Kilisenin gotik üslupta ince uzun yuvarlak kemerli pencereleri yer alır. Kilisenin çan kulelerinden biri deprem esnasında yıkılmış ve tek kulesi kalmıştır. 1966 yılında depremden dolayı hasar gören kilise, 1990 senesinde manastır ile beraber onarılmış ve günümüzde gayet iyi durumdadır.

Bayraklı Gece Hayatı / Tac Mahal ve Pink Club

Bilmenin 3 yolu vardır. Birincisi okumak, ikincisi gezmek, üçüncüsü ise eğlenmektir. Okuduk ve Bayraklı gezilecek yerleri öğrendik. Şimdi ise eğlenmenin zamanı.  Bayraklı’ da akşam sessizce aramızdan ayrılırken, hayat kendini geceye bırakır…

Bayraklı gece hayatının öne çıkan 2 mekanı vardır:

Tac mahal: Ziyaretçi akınına uğrayan Tac mahal eğlenmek isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Pink Club:  Deniz kenarında bulunmasından dolayı hiç boş kalmayan mekanlardan biridir.

Bayraklı Araç Kiralama

Bayraklı Araç Kiralama

Bayraklı gezinizi  daha da eğlenceli hale getirmek, dilediğiniz zaman hayatınızı  kolaylaştırmak adına en uygun fiyatlı İzmir araç kiralama hizmeti veren ALC Filo  müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunmak ister. Rahat rahat gezebileceğiniz, dilerseniz İzmir havalimanından direkt teslim alacağınız kiralık araç seçeneklerini değerlendirmelisiniz.

Rent a Car demek, dilediğiniz tarihlerde, dilediğiniz aracı belirlenmiş olan ücreti üzerinden kiralamaktır. İstediğiniz özellikteki aracı ne zaman alıp, ne zaman iade edeceğinizi karar verebilirsiniz.  7/24  Bayraklı araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Dünya’nın her yerinden istediğiniz aracı istediğiniz tarihlerde kiralama şansına sahipsiniz.

Bayraklı araç kiralama fırsatlarından yararlanmak için firmamızdan ya da hava alanından teslim alabileceğiniz araçlara sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İzmir’e iş ya da tatil amaçlı geldiğiniz zaman ya da ihtiyacınız olduğu her an size destek olabilecek, İzmir araç kiralama firması ALC Flio hizmetinizdedir.

Büyük bir şehir olan İzmir’de sizi gideceğiniz her yere en hızlı şekilde ulaştıracak olan tabi ki arabadır. Araç sahibi değilseniz size en uygun en kaliteli hizmet seçenekleri ile fırsatlar sunan firmamızdan fırsatları yakalayabilirsiniz. Tatilinizin kötü ya da zahmetli geçmesini istemiyorsanız adresinizin ALC Filo olduğunu unutmayın.