Gaziemir Gezilecek Yerler

Gaziemir gezilecek yerler, gezginlerin ve doğa sevenlerin en uğrak noktası konumundadır. Gaziemir’deki ormanlık alanı sayesinde harika bir manzaraya sahiptir.

Alc Filo İzmir araç kiralama seçenekleri ile birlikte güzelliği kendine has, İzmir Havalimanı ile sadece 4 KM mesafede olan bu ilçeyi firmamızın konforlu araçlarıyla gezme ve tanıma fırsatınız olduğunu hatırlatırız.

Gaziemir gezilecek yerler nelerdir, bir bakalım..

İzmir ilinin doğa harikası Gaziemir, şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.  Bölgedeki ormanların içinde vücudunuzda oksijeni doruklarına kadar hissederken güzel bir doğa yürüyüşü ruhunuzu dinlendirecektir. Kamp yapmak isteyen ziyaretçiler için de güzel alanları bulunmaktadır.

14 yüzyılın ilk yıllarında Seydikoy Aydınoğulları döneminde Gazi Umur Bey tarafından kurulmuştur. 1926 yılında belediye haline gelmiştir. 137.308 kişilik nüfusa sahip olan Gaziemir ilçesi, merkezin 11 kilometre güneyinde Çatal kaya dağının dibinde bulunmaktadır. Doğanın yeşili ve harika manzarasının yanı sıra ihtişamlı tarihi eserleri de bulunur.

Şimdi sizlere Gaziemir’in gezilecek yerlerini sıralayalım:

  • Gaziemir Optimum Avm (Optimum Alışveriş Merkezi)
  • Fuar- İzmir
  • Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi
  • Uzay Kampı
  • Sarnıç Gölet
  • Seydibaba Türbesi

Gaziemir Optimum Avm (Optimum Alışveriş Merkezi)

Gaziemir Gezilecek Yerler

İzmir’in tatil mekanlarına giderken yol üstünde bulunan Gaziemir Optimum Avm,  İzmir Adnan Menderes havalimanına giderken kullanacağınız yolun hemen üzerinde bulunur.

Gaziemir’in gelişimi de göz önüne alındığında Gaziemir Optimum Avm,  ideal konumuyla ulaşım açısından kolaylığı sayesinde ihtiyaçlarınızı hızla giderebileceğiniz bir yerdir.

Fuar- İzmir

Fuar İzmir

Türkiye’nin en güzel yeşil alanlarıyla ilgiyi üzerine çeken Gaziemir ilçesinde yer alan Fuar-İzmir  sayesinde ilçenin hareketliğini artmıştır.

Küçük işletmelerinde kendine yer bulduğu bu fuarda hoşca vakit geçirebileceğiniz kafe, restoran, amfi tiyatro, seminer salonları ve idari birimler yer alır. Aynı zamanda Fuar-İzmir şehrin en büyük fuarlarının başını çekmektedir.

Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi

Gaziemir Gezilecek Yerler

Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’ne katılan ulusların ile belediyenin kardeş belediyelerine ait kültürel materyalleri sergi imkanı bulmaktadır. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi’ hafta içi her gün açık olup ayrıca ülkemizdeki şehirlerinin kültürünü bulacağınız folklor materyalleri ile her ulusun özel vitrinlerde sergileri yer alır.

Yüz binlerce misafirinin ziyaret ettiği Kültür Evi, kitap, resim sergilerinin yapıldığı sanat merkezi özelliği de taşımaktadır. Ayrıca Kültür Evinin bahçesi kokteyl ve özel aktivitelerin yapılmasına da ev sahipliği yapmaktadır.

Uzay Kampı

Uzay Kampı

Uzay Kampı,  astronotların uzaya gitmeden önce yaptıkları hazırlıklarını gösteren 2, 5 veya 6 günlük programlardır. Buradaki simülasyonlar ile kendinizi bir anda uzay boşluğunda bulabilirsiniz.

Programlar sayesinde çocuklarınız geleceğin astronotları olmak yolunda güzel bir adım atabilir. İzmir Adnan Menderes Havalimanına 5 km mesafede bulunan uzay kampı İzmir şehir merkezine sadece 15 dakikalık mesafededir. Kampta her zaman görevde hazır doktor ve sağlık ekibi bulunmaktadır.

325 kişi konaklama kapasitesi bulunan tesiste, eğitimciler, güvenlik kameraları her daim vardır. Tüm şartların en ideal düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Uzay kampında alanında uzman eğitmenler ve görevliler bulunmasının yanı sıra tüm ihtiyaçların son derece teknolojik ve modern şekilde karşılanması sağlanır.

Sarnıç Gölet

Gaziemir Gezilecek Yerler

Sarnıç Gölet yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken İzmir’de gezilecek en güzel yerlerin birdir.  Gaziemir ilçesinin uğrak bölgelerinden olan Sarnıç Göleti, Sarnıç mahallesinde bulunmaktadır. Birçok ağacın yetiştiği bu alanda çoğunlukla çam ağaçları yer alır

Benzersiz görüntüsü, temiz havasıyla ve yeşilliği ile muhteşem bir yer olan bu gölete geldiğinizde piknik yapma şansına sahip olduğunuzu da belirtmek isteriz.

Seydibaba Türbesi

Seydibaba Türbesi

Seydibaba Türbesi ilçenin mutlak ziyaret edilmesi gereken tarihi yapıtlarındandır. Seydikoy mahallesinde bulunan bu türbe Seydikoy ‘de yaşayan Rumlar için ayrıca bir önemi bulunur.

Selanik’te Seydibaba anısına bir yapıtta inşa edilen Seydibaba Türbesi, yerli halk ve Rumlar için manevi özelik taşımasıyla birlikte tarihi önemiyle İzmir Gaziemir gezilecek yerler listesine gönül rahatlıkla yazılabilir.

İzmir Havalimanı

İzmir Havalimanı Araç Kiralama

İzmir Havalimanı Araç Kiralama ücretsiz servis hizmeti sunan ALC Filo, havaalanını  gezilecekler listesinde bulundurmasının tek sebebi müthiş mimarisidir diyebiliriz.  Eski adı Cumaovası Havaalanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni terminalin temeli 15 Haziran 2012’de atıldı. 7 Mart 2014’te açılışı yapıldı. Terminalin 200 bin metrekare kapalı alanı vardır. Ortalama 20 milyon yolcuya hizmet verebilecek durumda olan havalimanı 2.537 araçlık kapalı otopark, 3000 araçlık açık otoparkı da bulunuyor.

Dünyaca ünlü markaları içeren olağanüstü çeşitlilikte ürünler sunan havaalanı yolculara tamamen yenilenmiş ve modern mimarisi ile restoranları da bünyesinde bulunuyor.

Gaziemir ilçesi sınırlarında bulunan terminale, ALC Filo Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama hizmetleri büyük bir öneme sahiptir. Uygun fiyat ve kalitesiyle Havalimanına gelen yolcuları son model ve konforlu araçlarıyla karşılıyor.

İzmir Gaziemir ilçesi ile havaalanı arası yaklaşık 4 kilometre gibi kısa bir mesafededir. Modern dünya ile doğanın iç içe olduğu Gaziemir ilçesi, en iyi, en rahat ve en uygun şekilde zamanınızı doya doya geçirebilmek, gezmenin tadına varabilmek adına İzmir Havalimanı rent a car ve rezervasyon işlemlerinizi ALC Filo ile yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz

Gaziemir Araç Kiralama

Gaziemir Araç Kiralama

Gaziemir Araç Kiralama firması arıyorsanız öncelikle aracı hangi amaçla kiralamak istediğinize karar vermelisiniz. Gaziemir ilçesine İş seyahati veya tatilinizi daha rahat geçirmek için araç kiralayabilirsiniz. İsteklerinizi ve kaç kişi olacağınıza da dikkat ederek kiralayacağınız aracın sedan ya da hatchback olarak seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra yakıt bütçenizi de gözden geçirip  benzinli veya dizel araçlardan birini kiralayabileceğinizi hatırlatırız.. Başka dikkat edilmesi gereken ise kullanım tarzınızdır. ALC Filo oto kiralama size manuel ya da otomatik araçlar için de rent a car hizmeti sağlamaktadır.